KONST / Litografier / Färglitografi 15769085
nr 1576 9085
Eléna Michéew
(1899-1972), Sverige
Ryttare. Signerad och numrerad 10/32. Bladets mått. 83x36 cm, färglitografi, yttermått inklusive ram: 105x53 cm
Eléna Michéew, svensk bildkonstnär född 1899 i Berlin, död 1972 i Stockholm.
måndag 6 november 2023
kl 20:30:01
Eléna Michéew
Läs mer om Eléna Michéew